Założycielka IRMED

dr.n.med Irena Wojciechowska

Założycielką Centrum IRMED jest dr.n.med Irena Wojciechowska - specjalista alergolog, pulmonolog i pediatra
Dr. Wojciechowska ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu dzieci i dorosłych we wszystkich rodzajach alergii. Ma za sobą również karierę naukową, była wykładowcą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz szereg publikacji. Dzięki swojemu doświadczeniu i wysokiej specjalizacji dr. Wojciechowska jest jednym z najlepiej wykfalifikowanych specjalistów alergoloii (również dziecięcej) w Polsce.

Osiągnięcia naukowe: Dyplom lekarza - I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie - 1986 r., Specjalizacja I stopnia z pediatrii - 1990r., Obrona pracy doktorskiej: "Adhezja limfocytów T do śródbłonka naczyniowego i macierzy zewnątrzkomórkowej u dzieci z astmą i atopowym zapaleniem skóry" I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie - 1996r. Specjalizacja II stopnia z chorób płuc - 1996r. Specjalizacja II stopnia z alergologii - 1998r.

Przebieg pracy zawodowej: 1986-1988 - staż podyplomowy - Szpital Bielański, 1988-1990 - asystent w Klinice Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych Wieku Dziecięcego Akademii Medycznej w Warszawie, 1990-1994 - studia doktoranckie w Zakładzie Immunologii Instytutu Transplantologii Akademii Medycznej w Warszawie, 1994-2006 - asystent, a następnie adiunkt w Klinice Pneumonologii i Chorób Alergicznych Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie - Uniwersytet Medyczny), od 2006 - dyrektor Centrum Alergologii IRMED.

Członek Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, European Respiratory Society.